Ocenenia Ústavu sociálnej a behaviorálnej medicíny
Prednostka Ústavu sociálnej a behaviorálnej medicíny Lekárskej fakulty UPJŠ Košice, Mgr. Iveta Rajničová Nagyová, PhD. vo februári 2017 viedla stretnutie Rady sekcií EUPHA (EUPHA Section Council) v holandskom Utrechte ako jeho predsedníčka. Do tejto funkcie ju zvolili tajným hlasovaním z viacerých kandidátov na výročnej konferencii European Public Health conference vo Viedni v novembri 2016. Mgr. Iveta Rajničová Nagyová, PhD. v tejto funkcii zastupuje všetkých 21 sekcií EUPHA vo Výkonnej rade EUPHA ako najvyššom výkonnom orgáne tohto profesionálneho združenia.
„V rámci mojej pozície budem priamo zapojená do ovplyvňovania vývoja verejného zdravotníctva v Európe, napríklad aj v spolupráci s prezidentom EUPHA profesorom Martinom McKee pôsobiacim na London School of Hygiene and Tropical Medicine, ktorého meno je akýmsi synonymom verejného zdravotníctva. Pre ilustráciu, jeho h-index je 68 (Scopus) a má vyše 21-tisíc WoS/Scopus citácií. Je preto pre mňa veľká česť i záväzok a mimoriadna výzva,“ hovorí Mgr. Iveta Rajničová Nagyová, PhD.
Ocenenie jej práce potvrdzuje nedávne pozvanie reprezentovať Slovensko na zasadnutí Rady Európy v Bruseli, kde prednášala na tému „EUPHA - verejné zdravotníctvo v európskom kontexte“, a tiež prijatie u slovenského veľvyslanca v Bruseli Petra Javorčíka a riaditeľa Joint Research Centre Vladimíra Šuchu. Darí sa aktuálne nielen jej, ale aj celému kolektívu Ústavu sociálnej a behaviorálnej medicíny, ktorý okrem iného získal ocenenie Agentúry pre podporu vedy a výskumu.
„Zaradenie nášho projektu ‚Longitudinálny výskum invalidizujúcich chronických chorôb - LORIDIS: APVV-0220-10‘ do publikácie ‚Výskumné projekty s vynikajúcou úrovňou 2016’ je veľkou prestížou nielen pre pracovníkov Ústavu sociálnej a behaviorálnej medicíny, ale aj ďalšie pracoviská Lekárskej fakulty UPJŠ - Neurologickú kliniku, Kliniku pneumológie a ftizeológie, I. internú kliniku a Kliniku detí a dorastu,“ zdôrazňuje Dr. Iveta Rajničová Nagyová a poznamenáva, že v tejto publikácii bolo ocenených iba päť projektov z oblasti lekárskych vied.
Publikácia autorov Nagyova, Stewart, Macejova et al. „The impact of pain on psychological well-being in rheumatoid arthritis: the mediating effects of self-esteem and adjustment to disease“ publikovaná v časopise Patient Education and Counseling bola zaradená medzi najčastejšie citované vedecké práce na Slovensku a získala ocenenie Literárneho fondu ‚Prémia za výnimočný ohlas na jedno dielo‘ za rok 2016.
Publikácia APVV - Výskumné projekty s vynikajúcou úrovňou 2016.pdf
Zdroj: http://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/15565/